Biyometrik Geçiş Sistemleri Nedir? :

Biyometrik geçiş sistemleri özellikle son zamanlarda ve hatta günümüzde geçiş sistemlerinin pek çok fonksiyonel olmasının yanı sıra bu fonksiyonel olmalarının suiistimal edilmesi ve sabote edilmesinin üzerine geliştirilen bir geçiş sistemidir. Biyometrik geçiş sistemleri kart vb. araçların geçişe atanmasının yanı sıra geçmesini istediğiniz bireylerin parmak izi gözden tanıma gibi özelliklerine bakarak geçişine izin veren ve sabote edilip, suiistimal edilmesi zor olan geçiş sistemleridir. Kart kullanımında oluşabilecek bazı açıkların bu şekilde giderilmesi açısından biyometrik geçiş sistemlerinin popüleritesi günümüzde hızla artmakta ve kartlı geçiş sistemlerinin aksine daha fazla işi daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde tek başına halletmesi ile işletmelerin ve büyük işletme sahiplerinin gönlünü tek başına fethetmeyi tek başına başarmış bir geçiş sistemidir de diyebilir aslında sizlere.

Biyometrik Geçiş Sisteminin Avantajları Nelerdir? :

Kendisinden önce ki model olan geçiş sistemlerinin aksine kart vb. araçların kullanılması veya atanması ile geçişe izin veren geçiş sistemlerinin aksine biyometrik geçiş sistemleri geçişine izin verdiğiniz kullanıcıların sadece parmak izleri vasıtası ile geçişlerine izin vermesi ile suiistimal edilmesi daha zor bir geçiş sistemini sizlerin hizmetine sunmaktadır. Ayrıca yabancı veya geçmesine izin vermediğiniz kişilerin de parmak izi sistemine kayıtlı olmadığı için yalnızca ve yalnızca geçişine izin verdiğiniz parmak izine sahip bireylere geçiş tanımakta ve bunun dışında kalan tüm yabancı bireylere bir duvar niteliğinde bulunmaktadır.

Biyometrik geçiş sistemlerinin diğer geçiş kontrol sistemlerine nazaran başlıca iki önemli avantajı bulunmakta bunlar; daha yüksek bir güvenlik düzeyine sahip olması ve kolay, pratik kullanımlarının olmasıdır. Kaybedilme, unutulma veya bir başkasının geçişini sağlamak açısından kendisi dışında kartını yabancı birisine vermesi ile geçmesini istemediğiniz kişinin geçişinin suiistimal edilerek geçişinin sağlanmasını kesinlikle önlemektedir. Bunun yanısıra, yoğun kullanılan geçişlerde geçiş sağlayan biometrik-gecis-sistemleribireylere daha hızlı bir sürede daha çok insana geçiş kontrolü sağlaması ile birlikte kaybedecekleri ‘’kart gibi’’ veya unutabilecekleri şifre gibi bir girdi olmadığı için de kullanımda kullanıcı için de pratik bir çözüme dönüşmektedir. Yani bu sistemden geçmesine izin verdiğiniz kişinin ellerimi evde unuttum özür dilerim şeklinde saçma bir bahanenin arkasına saklanmak dışında başka da kaçar bir yolu olduğunu düşünmüyoruz. Sizler de artık işletmeniz de bulunan eski ve sizlere vakit ve zaman kaybı oluşturan ve suiistimal edilebilen geçiş sistemlerini bir kenara bırakıp böylesine hızlı ve kullanım kolaylığı sağlayan biyometrik geçiş sistemlerine geçiş yapmak isterseniz hakkında bilgi almak ve bir an önce işletmenizi böylesine hızlandırmak ve kullanım kolaylığına eriştirmek için internet sitemizi mutlaka ama mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin!

0 / 5 0