Kartlı Geçiş Sistemleri Nedir? 

Kartlı geçiş sistemleri işletmeler ve büyük şirketler için genellikle tercih alanı olup bununla birlikte geniş bir kullanım yelpazesine sahip bir geçiş sistemidir.

Bir noktadan geçişi gerçekleşen insanların kontrollü bir şekilde geçmesi ve buradan geçen insanların geçiş akışının bir düzen içerisinde seyretmesi gereğinin ve bu tarz ihtiyaçlarınızı yalnızca tek başına halledebilen bu tip geçiş sistemleri atadığınız kartları teslim ettiğiniz kişiler tarafından geçilerek bunun dışında ki yabancı insanların bu geçiş güzergahlarından geçmelerine engel olacak ve kontrolün daima sizlerin elinde kalmasını sağlayacaktır.

Tüm bunlar ile birlikte kartlı geçiş sistemleri işletmeniz ve personellerinizin güven içerisinde yabancılardan izole bir şekilde geçiş noktalarından hızlı ve güvenli bir şekilde geçişini sağlaması ile birlikte işletmenize de yabancı bireylerin giriş ve çıkışını da kontrol altına almanızı sağlayacak geçiş sistemlerine denir.

Kartlı Geçiş Sistemlerinin Avantajları Nelerdir? :

Kartlı geçiş sistemlerinin avantajları işletmenize veya çalışanlarınızın arasına girebilecek yabancı bireylerin kontrolünü elinizde kartli-gecis-sistemleritutmanızı sağlar. Ayrıca atadığınız kartları verdiğiniz personelleriniz veya çalışanlarınız haricinde bulunan yabancı kişilerin veya geçmesini istemediğiniz kişilerin geçişini engellemek ve kontrol altına almak için alabileceğiniz en kolay ve güvenli bir önlem yolu olacaktır. Ayrıca geçiş sisteminizden yazılımsal olarak alabileceğiniz önemli ayrıntılar ve veriler (geçiş noktasından kaç kişi geçti, gün içerisinde geçiş noktası kaç defa kullanıldı, saat kaç sularında geçiş yapıldı) gibi önemli ayrıntıları da sizlere bilgisayar ortamına veri şeklinde depolayarak sizlere tüm kontrolün elinizde olmasını sağlamaktadır.

Kartlı Geçiş Sistemlerinin Dezavantajları Nelerdir? :

Kartlı geçiş sistemleri kart atadığınız bireyler tarafından oldukça kolay bir şekilde sabote edilebilir veya suiistimal edilebilir. Kart bulunmayan yabancı bir kişi kartı bulunan bir kişinin kartını alarak veya istemeyerek de olsa sahip olarak geçiş noktasından rahatlıkla geçiş yapabilmektedir. Ayrıca geçişine izin verdiğiniz kart sahipleri kartlarına başkalarına vererek girmesine izin vermeyeceğiniz veya kart vermediğiniz kişilerin geçişine de öncelik tanıyacağından dolayı kontrolün elinizden alınmasına da olanak sağlayabilmektedir. Ancak bu noktada geçiş sisteminin kontrolünü sağlayacak ve buranın güvenli bir şekilde suiistimal edilmeden kullanılması açısından başında personel bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca bu tip geçiş sistemlerinin dezavantajlarını minimuma indirmek ve önüne geçmek için bizi tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Kartlı geçiş sistemleri hakkında detaylı bir şekilde bilgi almak ve işletmenizi de karlı geçiş sistemine taşımak isterseniz internet sitemizi mutlaka ama mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Elektronik Güvenlik Sistemleri Nedir? :

Elektronik güvenlik sistemleri şirketinizin, işletmenizin veya iş yerinizin güvenliğinin elektronik olarak güven altına alınmasını sağlayan ve 7 günün 24 saati işletmenizin sürekli korunup kollanmasını sağlayan sistemlerin tümüne denmektedir. İnsan güvenliğinin veya benzeri güvenlik önlemlerinin aksine elektronik güvenlik sistemleri iş yerinizin veya işletmenizin anlık sürekli korunmasını ve güvenliğini güven altına almak için kurulan sistemlerdir. Elektronik güvenlik sistemleri daha çok büyük işletmeler ve iş yerlerinde kullanım tercihi olarak görülse de küçük işletme ve iş yerlerine de önerdiğimiz uygun paketlerde pek çok elektronik güvenlik sistemimiz mevcut ek bilgi, kurulum ve ücretlendirme gibi tüm teknik detayları sitemizi ziyaret ederek öğrenmeniz mümkün.

Elektronik Güvenlik Sistemlerinin Avantajları Nelerdir? :

İnsan gücüne ve insan sistemine dayalı güvenlim birimleri ve sistemlerine nazaran elektronik güvenlik sistemlerinin pek çok avantajı mevcut örneğin güvenlik olarak işletmenize personel alımı yaptığınızda her ay kendine belli bir ücret ödemeniz gerekirken işletmenize bir defa kurduracağınız elektronik elektronik-guvenlik-sistemlerigüvenlik sistemlerinde ücreti bir kere öder ve hizmeti ise işletmenizin ömrü boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca elektronik güvenlik sistemleri işletmenizi 7 günün saati an be an takip edip sizlere bilgisayar ortamında yazılımsal veriler ile depolama yaparak işletmeniz ile alakalı geçmişe veya geleceğe dönük güvenlik biriminden almanız gereken raporu size sunarak. Geçmişte ve gelecekte yaşanabilecek olumsuzlukları size sürekli ve düzenli zaman ve periyot aralıklarında raporlama sunarak size raporlama sunar.

Elektronik Güvenlik Sistemleri Kullanım Alanları ve Türleri

Kullanım Alanları:

-Büyük ölçekli işletmeler (Fabrika, iş yeri, plaza, ofis vb ortamlar)

-Küçük işletmeler

-Marketler

-Cafeler

-Depolar vb. pek çok işletme elektronik güvenlik sistemlerini kullanmaktadır.

Türleri:

-Elektronik güvenlik sistemleri;

-Güvenlik kameraları

-İş yeri için kamera sistemleri

-Gizli veya görünür kamera sistemleri

-Kartlı geçiş sistemleri

-Turnikeler gibi daha pek çok elektronik güvenlik sistemi türlerini işletmenizin güvenliğini sağlamak için işletmenize kurdurabilir ve iş yerinizin gelecekte ve geçmişte oluşabilecek her türlü olumsuzluk ve kötü şartlarının önüne geçmenizi ve kontrolün her daim sizin elinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

Elektronik güvenlik sistemleri kurdurtmak için dikkat etmeniz önemli bir nokta var kuracak ekibin profesyonel derece de iyi olması ve kurulan malzemelerin kaliteli olması eğer bunları göz ardı edecek olursanız elektronik güvenlik sistemlerinden beklediğiniz ya da beklentilerinizi karşılamadığını gözlemleyebilirsiniz. Tüm bu olumsuzlukları engellemek ve önüne geçmek için sitemizi mutlaka ziyaret etmenizde fayda var çünkü piyasa da elektronik güvenlik sistemleri işi yapan pek çok firmaya nazaran sizlere en iyi kalite de ve en profesyonel işçiliği sizlere en uygun fiyatlardan sunduğumuzu bilmenizde mutlaka fayda vardır. Şimdi hiç durmayın ve internet sitemizi ziyaret edin.

Bariyer Sistemi Nedir? :

Bariyer sistemi işletmenizin otoparkının belirli bir düzen halinde seyretmesi hatta bunun dışında otoparkların güvenlik bölümünden sorumlu olan çalışan görevlilerinizin işini kolaylaştıracak ve otoparkınıza kaçak araç giriş çıkışını önleyecek sistemlerin tümüne denmektedir. Tüm bu sistemler şirketinizin veya işletmenizin oto parkının güvenli bir şekilde kaçak veya yabancı araçların giriş ve çıkışını önlemeniz için yapmanız gereken pek çok şeyi sizlerin yerine halletmeye yetecektir. Özellikle günümüzde yukarı ve aşağı doğru açılır kapanır bariyer sistemleri pek çok katlı ve normal oto parklarda tercih sebebi olması ile birlikte sizlerin oto parkınızın güvenli bir şekilde işlevini görmesine yarar sağlamaktadır.

Bariyer Sisteminin Avantajları Nelerdir? :

Bariyer sistemi işletmenizin veya iş yerinizin oto parkının veya eğer bir oto park işletmecisi olarak iş yapmaktaysanız işinizi oldukça kolaylaştıracak ve oto parkınıza kaçak araç giriş çıkışını engelleyecek oldukça önemli bir sistemdir. Oto parkınızın girişine kurduracağınız bariyer sistemi ile hem oto parkınıza bariyer-sistemlerigiren çıkan araçların takibini tek bir noktadan kontrollü bir şekilde hızlı ve güvenli bir şekilde sağlayabileceksiniz hem de oto parkınıza girebilecek veya oto parkınızdan çıkabilecek yabancı araçları da engellemenize olanacak tanıyacaktır. Ayrıca araç girişi istenmeyen bölgeler için de kullanabileceğiniz elektronik bariyer sistemleri ile belli periyotlarda ve zaman aralıklarında kurup açılır kapanır bir şekilde hizmete koyacağınız bariyer sistemleri sizin yapmanız gereken pek çok işi sizin yerinize yapacaktır.

Kollu Bariyer Sistemleri:

Kollu bariyer sistemleri dışarıdan bakıldığında oldukça şık bir görünüşe sahiptir. Ayrıca güçlü ve dayanıklı kol sistemi ile istenmeyen veya yabancı araçların oto parkınıza veya girmesini istemediğiniz bölgelere kurmanız ile buraya giren çıkan araç trafiğini de kontrol altına almanıza fayda sağlamaktadır.

Blok Bariyer Sistemleri:

Daha çok kullanım alanları yüksek güvenlik ihtiyaçları olan iş merkezleri veya buna benzer işletmeler, plaza veya alış veriş merkezleri, resmi kurum ve kuruluşlar, konsolosluklar vb. gibi önem arz eden bölgelerde tercih edilen blok bariyer sistemleri  sahalarda geçişin güvenliği ve kontrolü sağlamak için geliştirilmiş bir bariyer sistemi ürünüdür. Her tip araçlı suikast şekillerini önlemek için ise birebir kesin çözümdür diyebiliriz. Güçlü ve kontrolü yüksek motoru ile uzaktan kumanda yardımı ile başında insan bulundurmadan kullanabileceğiniz gibi  buton ve benzeri yardımcı tuşlar ile kolaylıkla uyumlu çalışabilecek blok bariyer sistemi sizlerin ihtiyacı olacak pek çok ihtiyacı tek başına karşılamaya yetip de artacaktır bile. Blok bariyer sistemleri estetik ve görsel açıdan hem göze hitap eden hem de pek çok ihtiyacı karşılayan bariyer sistemleridir. Sizler de bu tarz bariyer sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak ve işletmeniz için kurdurmak istiyorsanız internet sitemizi mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Biyometrik Geçiş Sistemleri Nedir? :

Biyometrik geçiş sistemleri özellikle son zamanlarda ve hatta günümüzde geçiş sistemlerinin pek çok fonksiyonel olmasının yanı sıra bu fonksiyonel olmalarının suiistimal edilmesi ve sabote edilmesinin üzerine geliştirilen bir geçiş sistemidir. Biyometrik geçiş sistemleri kart vb. araçların geçişe atanmasının yanı sıra geçmesini istediğiniz bireylerin parmak izi gözden tanıma gibi özelliklerine bakarak geçişine izin veren ve sabote edilip, suiistimal edilmesi zor olan geçiş sistemleridir. Kart kullanımında oluşabilecek bazı açıkların bu şekilde giderilmesi açısından biyometrik geçiş sistemlerinin popüleritesi günümüzde hızla artmakta ve kartlı geçiş sistemlerinin aksine daha fazla işi daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde tek başına halletmesi ile işletmelerin ve büyük işletme sahiplerinin gönlünü tek başına fethetmeyi tek başına başarmış bir geçiş sistemidir de diyebilir aslında sizlere.

Biyometrik Geçiş Sisteminin Avantajları Nelerdir? :

Kendisinden önce ki model olan geçiş sistemlerinin aksine kart vb. araçların kullanılması veya atanması ile geçişe izin veren geçiş sistemlerinin aksine biyometrik geçiş sistemleri geçişine izin verdiğiniz kullanıcıların sadece parmak izleri vasıtası ile geçişlerine izin vermesi ile suiistimal edilmesi daha zor bir geçiş sistemini sizlerin hizmetine sunmaktadır. Ayrıca yabancı veya geçmesine izin vermediğiniz kişilerin de parmak izi sistemine kayıtlı olmadığı için yalnızca ve yalnızca geçişine izin verdiğiniz parmak izine sahip bireylere geçiş tanımakta ve bunun dışında kalan tüm yabancı bireylere bir duvar niteliğinde bulunmaktadır.

Biyometrik geçiş sistemlerinin diğer geçiş kontrol sistemlerine nazaran başlıca iki önemli avantajı bulunmakta bunlar; daha yüksek bir güvenlik düzeyine sahip olması ve kolay, pratik kullanımlarının olmasıdır. Kaybedilme, unutulma veya bir başkasının geçişini sağlamak açısından kendisi dışında kartını yabancı birisine vermesi ile geçmesini istemediğiniz kişinin geçişinin suiistimal edilerek geçişinin sağlanmasını kesinlikle önlemektedir. Bunun yanısıra, yoğun kullanılan geçişlerde geçiş sağlayan biometrik-gecis-sistemleribireylere daha hızlı bir sürede daha çok insana geçiş kontrolü sağlaması ile birlikte kaybedecekleri ‘’kart gibi’’ veya unutabilecekleri şifre gibi bir girdi olmadığı için de kullanımda kullanıcı için de pratik bir çözüme dönüşmektedir. Yani bu sistemden geçmesine izin verdiğiniz kişinin ellerimi evde unuttum özür dilerim şeklinde saçma bir bahanenin arkasına saklanmak dışında başka da kaçar bir yolu olduğunu düşünmüyoruz. Sizler de artık işletmeniz de bulunan eski ve sizlere vakit ve zaman kaybı oluşturan ve suiistimal edilebilen geçiş sistemlerini bir kenara bırakıp böylesine hızlı ve kullanım kolaylığı sağlayan biyometrik geçiş sistemlerine geçiş yapmak isterseniz hakkında bilgi almak ve bir an önce işletmenizi böylesine hızlandırmak ve kullanım kolaylığına eriştirmek için internet sitemizi mutlaka ama mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Fiber Optik Kablo Nedir? :

Fiberoptik ya da Optik fiber kablolar ışığın yönlendirilebildiği içeriğinde ise plastik ve cam fiberlerden oluşmuş bir optik fiberdir. Metal kabloların aksine fiber kablolar daha az kayba neden olmaktadır ve elektromanyetik etkileşimden etkilenmemektedirler. Ayrıca tüm bunların yanı sıra optik fiberler bir çok sensör (alıcı) ve benzeri uygulamalaların yapımında da sıkça tercih edilen malzemelerden bir tanesidir.

Fiber Optik Kablonun Faydaları Nelerdir? :

Fiber optik kabloların faydaları aslında diğer kablolara nazaran tercih edilmesinde oldukça büyük rol oynayan ve fiber kabloların daha fazla tercih edilmesini sağlayacak düzeyde önemli etmenleri bulunmaktadır. Özellikle günümüzde kablo çekme fiber-optik-kabloişlemi yapılırken bakır veya farklı kabloların tercih edilmesi ile birlikte doğacak olan kayıpların aksine fiber kablolarda enerji ve kayıp minimum düzeye indirgenmiştir. Ayrıca günümüz dünyasının önemli bir parçası olan sensör (alıcı) ve benzeri uygulamaların sıkça artması ve bu artan malzemenin üretiminde sıkça tercih edilmesi fiber optik kabloların en önemli faydalarından yalnızca birkaç tanesidir.

Haberleşme İçin Fiber Optik Tercih Edilmeli mi? :

Bir çok insan haberleşme araçlarının kablolama işlemi için fiber optik kabloyu tercih ederken bazı insanların da aklında neden tercih edilmesine dair bir takım sorular oluşmuştur. Fiber optik kablonun bu alanda sizin için sağlayacağı bazı faydalarını ise şöyle sıralayabiliriz :

-Bakırdan daha ucuz maliyet ile üretilmiş olmaları.

-Nükleer patlamalardan etkilenmeyecek kadar dayanıklı olmaları.

-İlerleyen dönemlerde artacak kanal ihtiyacına cevap verecek düzeyde ergonomik olmaları.

-Geniş banlı ve yüksek hızlı iletime daha hızlı ve kesintisiz cevap verecek düzeyde kaliteli olmaları.

Fiber Optik Kablonun Diğer Kablo Sistemlerine Göre Avantajları:

-Yüksek hızda işlem görebiliyor ve işlenebiliyor olması.

-Uzun repetör aralarına imkan veriyor olması.

-Kanal başına harcanacak olan maliyetin daha düşük olması.

-Elektro-manyetik parazitlerden diğer kablolara nazaran daha az etkilenmesi.

-Çevre şartlarından diğer kablolar gibi etkilenmez.

-Kablo döşeme kolaylığına rağmen ek bakım ve temizlik gerekebilir.

Kullanım Alanları :

-Kapalı devre TV sistemlerinde,

-Data iletiminde

-Elektronik cihazların aralarında ki irtibatlanmasında

-Yüksek gerilim hatlarında

-Askeri bağlantılarda

-Trafik kontrollerinde.

Bu yazımızda sizlere fiber optik kabloların avantajlarından ve dezavantajlarından bahsettik seçim sizlerin sıradan ve diğer kablolar mı yoksa fiber optik kablolar mı ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak düzeyde iyi olan bu kablolar hakkında daha fazla bilgiye erişmek ve satın almak isterseniz internet sitemizi Buraya tıklarak ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca tüm bunların yanı sıra internet sitemizi ziyaret ederek teknik destek ekibimizden de aklınıza takılanları sorup danışabilirsiniz ve ücretsiz bir şekilde istediğiniz bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Turnike Sistemleri Nedir? :

Turnike sistemleri iş yerinizin, işletmenizin, alış veriş merkezlerinin veya plaza gibi büyük işletmelerin kontrollü insan geçişini sağlamak için kullandığı bir sistemdir. Bu sistem sayesinde geçiş güzergahını belirttiğiniz noktalardan insanların düzenli ve kontrollü bir şekilde karşı tarafa geçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca istenmeyen veya yabancı insanların da karşı tarafa geçmemesini veya yasakladığınız tarafa geçmemesini de turnike sistemleri ile kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ayrıca turnikelerden geçmesini istediğiniz kişiler için de kart atayarak sadece kart sahibi yani geçişlerine izin verdiğiniz kişilerin kontrollü bir şekilde turnike sistemlerinden geçiş yapmasını sağlayabilirsiniz ve onların dışında kalan ve yabancı bireylerin turnikelerden geçmesini de bu şekilde engelleyebilirsiniz.

Turnike Sistemlerinin Avantajları Nelerdir? :

Turnike sistemlerinin avantajları hızlı ve kontrollü bir şekilde kart atadığınız veya geçişine izin verdiğiniz kişilerin belirlediğiniz güzergah üzerinden sizin kontrolünüzde geçişlerini güvenli ve kontrollü ve hızlı bir şekilde halletmenizi sağlar. Ayrıca geçmesini istemediğiniz insanların veya yabancı kişilerin turnikeden geçmesini engelleyerek yasaklar koyma olanağını da turnikesizlere sunmaktadır. Turnikelere mutlaka her insan denk gelmiştir trene bineceğimiz zaman pek çok istasyonda bu sistem kullanılmaktadır insanlar kartlarına yükledikleri para sayesinde buradan geçiş yaparak ek personele gerek duymadan tüm bu yapılması gereken işlemi turnikeler tek başına halletmektedir. Size hem zaman tasarrufu hem de ek personel alımı yapmadan pek çok işi bir arada halletme olanağı tanımaktadır.

Turnike Sistemlerinin Dezavantajları Nelerdir? :

Turnike sistemleri insanların her ne kadar kontrollü bir şekilde hızlı bir geçiş olanaklarını sağlasa da yaşanacak aksaklar insanların hızını kesebilir. Bununla birlikte kart atadığınız kişilerin yaşayacağı yanlışlıklar veya hatalar nedeni ile turnikelerin güçlü kollarına takılıp düşmelerine veya yaralanmalarına neden olabilir tüm bu dezavantajlardan kurtulmak ise oldukça basit turnike sistemi kurdurtmak istediğiniz işletmenizin ve geçecek insanların güvenliği için bizi tercih etmeniz yeterli olacaktır. Çünkü internet sitemizde sizler için en kaliteli ve güvenli turnike sistemlerini sizlere en uygun fiyata hizmetinize sunuyor ve bu alanda oldukça iddialı olduğumuzu da sizlere belirtmek istiyoruz.

Turnike Sistemlerine Eklenebilecek Ek Özellikler Nelerdir? :

Turnike sistemlerine az önce de dediğimiz gibi sadece geçişine izin vereceğiniz kişiler adına atayacağınız kartları dağıtarak bunların dışında ki yabancı insanların geçişini önleyebilirsiniz. Ayrıca çalışanlarınızın veya görevlilerinizin parmak izi kayıtlarını da turnike sistemlerinize atayarak parmak izi ile hızlı bir şekilde turnikelerden geçişlerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde turnikeden ne kadar insan geçmiş hangi insan geçmiş veya hangi insan geçmemiş gibi önemli ayrıntıları da yazılımsal olarak ekleyeceğimiz özellik ile bilgisayarınızdan kolayca takip ederek inceleyebilirsiniz. Sizlerde tüm bu kaliteli ve uygun fiyatlarda ki turnike sistemlerinden faydalanmak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bekçi Tur Kontrol Sistemleri Nedir:

Belirli zaman aralıklarında veya belirli periyotlarla kontrol edilmesi gereken, devriye çıkılmasına ve bölgenin ve çekilen hattın kontrol edilmesi gereken yerlerde kullanılan, bir çok farklı amaca ve kullanıma izin veren, opsiyonel ve hizmet eden, hızlı, el tipi ve tüm bunların yanı sıra aşırı derece kolay kurulu ve otomasyonu ile devriye tur sistemleridir.  Fabrika, depo, şantiye, askeri üsler ve birimler vb. mekanların güvenliğinden sorumlu olan personelin hangi güvenlik noktasını, ne zaman kontrol ettiğini belirleyen ve buradan alınan verileri ise otomatik olarak yazılım üzerinden bilgisayar için raporlayan ve veri tabanına kayıt eden otomatik kontrollü ve devriyeli kontrol sistemlerine bekçi tur kontrol sistemleri denir.

Bekçi Tur Kontrol Sisteminin Avantajları Nedir:

İşletmenize, evinize veya farklı sahip olduğunuz mekanların otomatik ve hızlı bir şekilde hakkında bilgi almak veya çalışanlarınızın, o an ne durumda olduğunu anlık inceleyebilmeniz ve size anlık rapor sunması ile her an kontrolün sizde olmasını sağlaması sadece küçük bir avantajıdır bu sistemin size sunduğu. Tüm bunların yanı sıra ayrı size bekçi tur kontrol bekci-tur-kontrol-sistemisistemi oldukça uygun maliyetle kurulduğu gibi kurulumunun da oldukça basit olduğundan bahsetmemize bile gerek yok herhalde. Ayrıca sistem sizlere dilediğiniz periyotlarda ve dilediğiniz periyot ve zaman aralıkları ile sizi otomatik olarak yazılımsal uyarılarılar ile bilgilendirerek sistemin işleyişimden her an haberiniz olmasını sağlar ve dilediğiniz zaman kontrolün sizin elinizde olmasına olanak tanır.

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Akıllı Kalem Nedir? :

Bekçi tur kontrol sisteminde akıllı kalem, bilgisayara bağladıktan sonra belirtilen kontrol porgramının açılmasının ardından seçilen iki zaman dilimi arasında ve belirttiğiniz periyotlarda güvenlik görevlisi belirtilen bölgeye veya noktaları hangi tarihte hangi saatte kontrol etmiş bu zaman diliminde nerelerde bulunmuş ve bunun gibi bütün teknik detayları sıkı bir şekilde takip etmenizi sağlar. Ayrıca güvenlik görevlisi belirlediğiniz noktaların hepsini devriye geziyor mu kaç tanesini atlamış gibi daha pek çok detayı da öğrenmenizi sğalar.

Akıllı Kalemden Alınabilecek Raporlar:

-Güvenlik görevlisi belirlediğiniz noktaları devriye gezmeyi atlıyor mu?

-Güvenlik görevlisi belirlenen noktaları hangi tarihte hangi saatte geziyor?

-Belirlenen noktayı hangi görevliler dolaşmış?

-Güvenlik görevlisi ne kadar süre boş kalmış? (Devriye gezmemiş.)

Gibi pek çok çalışanlarınız hakkında o anlık veya geçmişe dönük raporları akıllı kalem sayesinde rahatlıkla alabilir ve inceleyebilirsiniz. Böylece her an işinizin ve çalışanlarınızın

Yapısal Kablolama Nedir ?

Yapısal kablolama sistemi bir binanın veya bir işletmenin tüm kontrol ve haberleşme sisteminin sinyallerini analog ve dijital bir şekilde iletimi için yapılan tüm kablolama aktif ve pasif cihazlarından oluşan sisteme ve kablo çekme işlemine yapısal kablolama denir. Yapısal kablolama sistemi ile birlikte protokol bağımsız ve gelecekte oluşacak yeni standartlar için gerekli olacak ve ihtiyacınız olacak şartları tümüyle sağlamaktadır. Yapısal kablolama için gerekli olacak tüm ekipmanlar ve bu iş için gerekli olacak TSE belgeleri ve sistemin işleyişine dair bütün rutin evraklar ve gerekli hizmetler sitemiz tarafından sağlanmış olup siz değerli müşterilerimiz için en kaliteli hizmetin verileceği asla sizler tarafından göz ardı edilsin istemeyiz.

Yapısal Kablolama Hangi Ürünleri İçerir:

Yapısal kablolama sisteminin kurulumu ve çekilmesi için gerekli olan ekipmanları üreten firmaların bu kategorilere ve tüm endüstri standarlarına uygun, bağımsız laboratuarlardan sertifikalı, yaklaşık dört bin çeşit ürün ile gerekli olabilecek tüm izin ve evraklarına sahip olması gerekmektedir. Network ürünleri, raf ve kabinler, kablo taşıyıcıları ve rafları ile elektriksel koruma (UPS) sistemini içermektedir.

Yapısal Kablolamanın Önemi :

Bilgisayar sistemlerinin daha hızlı, sağlıklı ve problemsiz çalışabilmesi için, yapılacak olan netrwork kablolaması bu alanda oldukça fazla bir öneme sahiptir. Çoğu zaman kablolamaya yeterince gereken önem verilmediğinden dolayı, sağlıklı olmayan network kablolamaları üzerinde ciddi network problemleri yaşanmaktadır. Özellike bağlantıda ve iletimde gerçekleşen büyük yavaşlılık ve bağlantının ara ara kopması gibi problemlerin bir çoğu mühendislik formatlarına uyulmadan yapılan ve çekilen Yapisal-Kablolamakablolama sisteminin oluşturduğu sorunlardan sadece birkaç tanesidir. Kablolama altyapısı baştan oldukça planlı ve projeli tasarlanıp yapılmalı ve kablolama işlemi gerçekleştikten sonra yıllarca kullanılmaya karşı sistemi güvenli ve bağlantı sorunları yaşanmadan taşıyabilmelidir. Yapısal kablolamanın önemi bağlantıda bu kadar önemli rol oynarken bu denli işinin ehli olamayan veya sallama diye tabir ettiğimiz baştan savma çeklen kablolama işlemi yapısal kablolama ilkesini tamamen kötüye kullanmakta ve sistemi kullanacak olan kullanıcıların ihtiyaçlarını tamamen yerle bir edecek derece de kötü sonuçlar doğuracak derece de olumsuzluklara yol açmaktadır.

Yapısal Kablolama Çeşitleri Nelerdir? :

Backbone (Dikey) Kablolama Yöntemi : Backbone veya vertical (dikey) kablolama da ana bir kablo ve bunun üzerinden bir ağaç gibi dağılan taşıyıcı kablo hatlarından oluşmaktadır. Genellikle haberleşme dikey olarak kattan kata bir şekilde yapılmaktadır. Tüm trafiği backbone taşımakdatır. Genelde bu iş için fiber optik kablo tercih edilmelidir. Ayrıca bu yöntem ile birlikte iyi bir data yolu oluşturulur.

2. Hortizonal (Yatay) Kablolama Yöntemi:  Yatay kablolama hem yatay hem de dikey hatlardan oluşabilir. Bu iki hatlara izin veren yatay kablolama terminal ile merkez nokta kabul edilecek olan dağıtım merkezleri arasında yatay kablo çekilmesi ile oluşturulmaktadır.

road-blocker-300x190

Araç giriş çıkış kontrolünde günümüz teknolojisinin ulaştığı en güvenilir sistemlerdendir. Özellikle araçlı intihar saldırısı olan veya en üst düzeyde korunmayı hedeflemiş giriş çıkış noktaları için tasarlanmıştır. Aracın ağırlığı veya fiziki yapısı fark etmeksizin yüksek süratle bile çarpılması durumunda aracın altının ve yürüyen aksamının aldığı hasar nedeni ile daha içeriye gidememesi hidrolik yükselen yol bloğunun başlıca amacıdır. Tahrik sistemi hidroliktir. PLC kontrollü otomasyonu sayesinde her türlü buton, uzaktan kumanda, kart okuyucu ve benzeri kontrollere açıktır.

 

Kontrol/ Çalışma Voltajı :380 V , 50-60 Hz

 

Açılma Süresi :3-4 saniye opsiyonel

 

Açılıp Kapanma Kapasitesi :1000 defa (günde)

 

Kontrol : PLC Logic

 

Emniyet :Fotosel/ loop sensör

 

Koruma Derecesi : IP 55

 

Yükselme Yüksekliği : 80 cm

 

Uzunluk: 4 metre

 

Statik Çarpma Yükü(yatay): Min. 400 Kn

 

Tekerlek Yükü(dikey) : 80 Kn

 

Çalışma Sıcaklığı :- 20° C – + 60° C

 

Geçiş Kontrol Sistemleri ile çalışabilirlik :Evet

 

Brüt Ağırlık :1500-1800 kg

 

Manuel Kullanım :El pompası (elektrik kesintilerine karşı)