Bekçi Tur Kontrol Sistemleri Nedir:

Belirli zaman aralıklarında veya belirli periyotlarla kontrol edilmesi gereken, devriye çıkılmasına ve bölgenin ve çekilen hattın kontrol edilmesi gereken yerlerde kullanılan, bir çok farklı amaca ve kullanıma izin veren, opsiyonel ve hizmet eden, hızlı, el tipi ve tüm bunların yanı sıra aşırı derece kolay kurulu ve otomasyonu ile devriye tur sistemleridir.  Fabrika, depo, şantiye, askeri üsler ve birimler vb. mekanların güvenliğinden sorumlu olan personelin hangi güvenlik noktasını, ne zaman kontrol ettiğini belirleyen ve buradan alınan verileri ise otomatik olarak yazılım üzerinden bilgisayar için raporlayan ve veri tabanına kayıt eden otomatik kontrollü ve devriyeli kontrol sistemlerine bekçi tur kontrol sistemleri denir.

Bekçi Tur Kontrol Sisteminin Avantajları Nedir:

İşletmenize, evinize veya farklı sahip olduğunuz mekanların otomatik ve hızlı bir şekilde hakkında bilgi almak veya çalışanlarınızın, o an ne durumda olduğunu anlık inceleyebilmeniz ve size anlık rapor sunması ile her an kontrolün sizde olmasını sağlaması sadece küçük bir avantajıdır bu sistemin size sunduğu. Tüm bunların yanı sıra ayrı size bekçi tur kontrol bekci-tur-kontrol-sistemisistemi oldukça uygun maliyetle kurulduğu gibi kurulumunun da oldukça basit olduğundan bahsetmemize bile gerek yok herhalde. Ayrıca sistem sizlere dilediğiniz periyotlarda ve dilediğiniz periyot ve zaman aralıkları ile sizi otomatik olarak yazılımsal uyarılarılar ile bilgilendirerek sistemin işleyişimden her an haberiniz olmasını sağlar ve dilediğiniz zaman kontrolün sizin elinizde olmasına olanak tanır.

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Akıllı Kalem Nedir? :

Bekçi tur kontrol sisteminde akıllı kalem, bilgisayara bağladıktan sonra belirtilen kontrol porgramının açılmasının ardından seçilen iki zaman dilimi arasında ve belirttiğiniz periyotlarda güvenlik görevlisi belirtilen bölgeye veya noktaları hangi tarihte hangi saatte kontrol etmiş bu zaman diliminde nerelerde bulunmuş ve bunun gibi bütün teknik detayları sıkı bir şekilde takip etmenizi sağlar. Ayrıca güvenlik görevlisi belirlediğiniz noktaların hepsini devriye geziyor mu kaç tanesini atlamış gibi daha pek çok detayı da öğrenmenizi sğalar.

Akıllı Kalemden Alınabilecek Raporlar:

-Güvenlik görevlisi belirlediğiniz noktaları devriye gezmeyi atlıyor mu?

-Güvenlik görevlisi belirlenen noktaları hangi tarihte hangi saatte geziyor?

-Belirlenen noktayı hangi görevliler dolaşmış?

-Güvenlik görevlisi ne kadar süre boş kalmış? (Devriye gezmemiş.)

Gibi pek çok çalışanlarınız hakkında o anlık veya geçmişe dönük raporları akıllı kalem sayesinde rahatlıkla alabilir ve inceleyebilirsiniz. Böylece her an işinizin ve çalışanlarınızın